Czy nazwa domeny jest istotna?

Czy nazwa domeny jest istotna? To pytanie zadaje sobie pewnie niejedna osoba, która zamierza postawić swojej pierwsze kroki w przestrzeni wirtualnej. Nie ważne czy będzie to blog podróżniczy, strona z rękodziełem, czy może luksusowy sklep.
Na pytanie, czy nazwa domeny jest istotna, każdy musi odpowiedzieć sobie sam, warto jednak wziąć pod uwagę korzyści, jakie mogą płynąc z odpowiednio dobranej nazwy naszego adresu internetowego.

Czym właściwie jest domena internetowa?

Nazwa domeny ze znakami diakrytycznymi czy bez

Zanim zastanowimy się nad tym, czy nazwa domeny jest istotna, warto mieć rozeznanie w tym, czy ogóle jest domena. Domena internetowa to nasze miejsce w sieci. Przestrzeń, na której będziemy budować własną stronę internetową. Innymi słowy, to unikalny adres, dzięki któremu jesteśmy widoczni dla wyszukiwarek oraz innych użytkowników Internetu.

Nazwa ze znakami diakrytycznymi czy bez – oto jest pytanie!

Jak się okazuje, sen z powiek może spędzać nie tylko samo pytanie, czy nazwa domeny jest istotna, ale również to, jak ta nazwa będzie zapisana. W Polsce możemy używać znaków diakrytycznych, czyli charakterystycznych dla naszego języka liter, takich jak: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż. Dla jednych będzie to bez wątpienia plus i podniesie unikalność adresu internetowego, a dla innych minus, gdyż uczyni go słabo czytelnym na arenie międzynarodowej. Zanim więc zdecydujemy się na użycie znaków diakrytycznych, zastanówmy się, kto będzie odbiorcami naszej strony.

Czy nazwa domeny jest istotna – zalety unikalnej nazwy

Czy nazwa domeny ma znaczenie

Z punkt widzenia przeciętnego człowiek to, czy nazwa domeny jest istotna, nie będzie miało większego znaczenia. Jednak z chwilą, gdy postawimy już pierwszy krok w sieci, to musimy mieć na uwadze korzyści, jakie mogą wyniknąć z odpowiednio dobranej nazwy adresu internetowego. Unikalna nazwa to jednak nie tylko jakiś niespotykany wyraz, ale przede wszystkim nazwa łatwa do zapamiętania, wpadająca w ucho i dobrze „czytana” także przez zagraniczne wyszukiwarki. Poza tym nazwa domeny powinna w pełni odzwierciedlać profil naszej działalności. Unikalna nazwa to możliwość dotarcia do większego grona odbiorców bez obaw o nieuczciwe działania ze strony konkurencji (w przypadku nazw pospolitych często bywa tak, że ktoś inny delikatnie zmienia cały zapis, co umożliwia mu ”podkradnięcie” naszych odbiorców).

Czy nazwa domeny jest istotna – podsumowanie

Czy nazwa domeny jest istotna? Raczej tak, jeśli myślimy o poważnym i dłuższym zaistnieniu w sieci. Odpowiednio dobrana, pozwala na łatwe dotarcie do naszej strony internetowej. Niemniej jednak po tym krótkim artykule, chyba każdy może już sobie sam odpowiedzieć na pytanie, czy nazwa domeny jest istotna.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]